Достапни линкови

Грчките синдикати повторно на генерален штрајк


Грчките синдикати најавија 24 часовен штрајк што ќе се одржи на 18 октомври што ќе се совпадне со средбата со европските кредитори. Синдикалците ќе протестираат против новите мерки за штедење, барајќи владата да ги повлече мерките. На средбата на грчката влада со европските кредитори ќе разговара за нови мерки во замена за следната транша од спасувачкиот заем за Грција.
XS
SM
MD
LG