Достапни линкови

Ослободена една од членките на Пуси Рајот


Судот во Москва денеска ја пушти на условно една од трите членки на панк групата Пуси Рајот. Казната од две години затвор за останатите останува непромената. Трите девојки беа осудени во август под обвинение за хулиганство мотивирано од религиозна омраза, поради нивниот перформанс во православана црква во Москава со песна против претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG