Достапни линкови

Британија уапси двајца осомничени за тероризам во Сирија


Британската полиција соопшти дека уапсиле двајца луѓе на лондонскиот аеродром Хитроу, кои во Сирија патувале за поддршка на терористички активности. Скотланд јард соопшти дека уапсиле еден маж и една жена, кои полетале од аеродромот од Египет доцна во вторникот. Полицијата не кажа јасно дали осомничените се враќале или се упатиле кон Сирија. Во соопштението се вели дека полицајците извршила и претрес во две куќи во источен Лондон како дел од истрагата.
XS
SM
MD
LG