Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно. Утринската температура ќе се движи од нула до 10, а дневната од 18 до 25 степени. Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 22 степена. Во четврток времето ќе биде стабилно и суво со ниска утринска, но со благ пораст на дневната температура. Во петок попладне и за време на викендот ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален дожд и грмежи.
XS
SM
MD
LG