Достапни линкови

Загинаа 4 милитанти во Дагестан


Локалните власти во Дагестан соопштија дека полицијата убија тројца милитанти. При вооружената пресметка се ранети четворица припадници на безбедносните сили. Претходно денеска безбедносните сили спроведоа воздушен напад врз упориште на милитанти во близина на главниот град на Дагестан.
XS
SM
MD
LG