Достапни линкови

Француз и американец добитници на Нобеловата награда за физика


Францускиот научник Серж Арош и американецот Дејвид Винленд се добитници на Нобеловата награда за физика.
Станува збор за нивната работа во квантумската физика.
XS
SM
MD
LG