Достапни линкови

Урал - илјадници евакуирани по експлозија на воз


Оренбург - Урал
Околу 10 илјади лица се евакуирани од два града во руската област Оренбург на Урал по експлозијата на воз кој транспортирал муниција.
Според жителите, на местата кои се десетнина километри одалечени од местото на експлозијата, таа била толклу силна што се треселе прозорците на куќите.
Бил затворен за сообраќај и автопатот во близина.
XS
SM
MD
LG