Достапни линкови

Бомбашки напад врз безбедносен комплекс во Сирија


Џихадистите на Фронтот Ал Нусра
Бунтовниците во Сирија превзеле бомбашки напад врз седиште на разузнавачката служба во предградие на Дамаск.
Џихадистите на Фронтот Ал Нусра соопштија дека е извршен самоубиствен напад пред седиштетот на Агенцијата на воздушните сили – АФИ во Хараста.
Според милинатнтите на Ал Нусра, таму работат лица кои имаат клучна улога во гушењето на 18 месечното востанието против режимот на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG