Достапни линкови

Ромни: САД мора да бидат по наметливи на надворешен план


Републиканскиот кандидат за претседател Мит Ромни изјави дека ризикот од конфикт на Блискиот Исток пораснал под лидерството на претседателот Барак Обама.
Тој во говорот во Вирџинија повика на сириските бунтовници да им се даде оружје затоа што тие ги делеле американските вредности.
Ромни повика на посилни санкции кон Иран, на нефлексибилност со Русија околу поставувањето ракетен штит, како и реална транзиција на безбедноста кон авганистанските до крајот на 2014 година.
XS
SM
MD
LG