Достапни линкови

Претседателот на Собранието Трајко Вељановски во посета на Словачка


Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски претстојува во дводневна официјална посета на Словачката Република на покана на неговиот колега, претседателот на Националниот совет на Република Словачка Павол Пашка. Покрај средбата со домаќинот Павол Пашка, тој ќе оствари средби и со други претставници на државниот врв.Ова е прва официјална посета на претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски на Словачката Република
XS
SM
MD
LG