Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево,со мала облачност


Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови ќе има извесно зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.
Температурата ќе се движи од 16 до 25 степени.Во Скопје слично време, со температура до 22 степени.
XS
SM
MD
LG