Достапни линкови

Болт најави учество на следните Олимписки игри 2016


Олимпискиот рекордер Усаин Болт денеска најави дека планира да учествува на следните олимпски игри во Рио де Женеиро.Тој изјави дека планира ги одбрани титулите за да му покаже на светот дека може да го стори тоа. Тој на минатите Олипмиски игри во Лондон освои златни медали трката на 100 и 200 метри и постави нови светски рекорди.
XS
SM
MD
LG