Достапни линкови

Грчките синдикати утре ќе протестираат за време на посетата на Меркел на Атина


Стотици грчки пензионери денеска маршираа до канцелариите на ЕУ во Атина и во знак на протест, против намалувањето на пензиите во рамките на пакетот мерки за штедење го запалија знамето на Унијата.
Синдикатите за денеска закажаа протест против „нечесните и неефективни“ мерки за штедење.Тие за утре најавија и тричасовен прекин на работата за време на престојот на германската канцеларка Ангела Меркел во Атина.
XS
SM
MD
LG