Достапни линкови

Бензинот поевтин за половина денар


2
Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за намалување на цената на бензинот за половина денар. Дизелот и Еуросупер БС од вечерва на полноќ поевтинуваат за половина денар. Цената на Еуросупер БС-95 останува непроменета.
Новата цена на Еуросупер БС-98 ќе изнесува 84,50 денари за литар, на Еуродизелот 71,50 денари, на Екстра лесното масло за домаќинство ќе изнесува 60,00 денари. Се намалува и цената на мазутот и ќе изнесува 43,4 денари за килограм.
XS
SM
MD
LG