Достапни линкови

Неделава ќе бидат познати добитниците на Нобеловата награда


Од денеска почнува соопштувањето на годинешните добитници на Нобеловата награда. Денеска ќе биде објавен добитникот за медицина, а потоа од утре следуваат за физика, хемија и економија. Во петок, ќе биде соопштено кој ја добие Нобеловата награда за мир. Сите добитници ќе ги добијат наградите на 10-ти декември.
XS
SM
MD
LG