Достапни линкови

Рускиот министер за одбрана во посета на Германија


Рускиот министер за одбрана Анатолиј Сердјуков денеска е во официјална посета на Германија. Предвидена е средба со неговиот германски колега Томас Де Мајцере на која ќе се расправа билатералната воена соработка, како и за регионални и меѓународни безбедносни прашања, вклучувајки го анти-ракетниот систем во Европа, ситуацијата во Авганистан, на Блискиот Исток и во Северна Африка.
XS
SM
MD
LG