Достапни линкови

Најстариот човек на светот умре на возраст од 132 години


Почина најстариот човек на светот. Во грузиско село почина 132- годишната Антиса Квичава. Таа е родена на 8 јуни 1880 година, а нејзината тајна за долгиот живот е една чашка локално бренди, секое утро по доручекот пред да почне со работните обврски планирани за денот. Таа ги преживеала две светски војни и падот на Советскиот Совет. Локалните медиуми јавуваат дека таа живеела доволно долго за да изгледа 12 внуци и 18 правнуци и нивни внуци.
XS
SM
MD
LG