Достапни линкови

Прекинато гласањето во Сребреница


Гласањето на избирачките места во Сребреница денеска по втор пат се прекинати поради проблеми со избирачкиот список,, јавува новинската агенција Бета. Прикинот на гласањето во Сребреница го побарала општинската изборна комисија поради тоа што избирачкиот список на гласачи кои дошле да го оставрат граѓанското право веќе бил исполнет и немало место каде да се допишат гласачите. Неколку илјади граѓани денеска допатувале од БиХ како и од Србија да гласаат на локалните избор на тоа место. Со големиот одзив на ова место настало збрка кој има а кој нема право да гласа во избирачката единица Сребреница.
XS
SM
MD
LG