Достапни линкови

Честики до Путин за неговиот 60-ти роденден


Претседателите на Азербејџан, Ерменија, Белорусија и Украина упатија честитки до рускиот претседател Владимир Путин за неговиот 60- ти роденден.
Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун изрази надеж дека Путин ќе ужива „ во своите успеси создавајќи ја силната и модерна Русија“. Во чест на роденденот на планинари од Северна Осетија поставија портрет на Путин на планински врв од 4150 метри надморска височина.
XS
SM
MD
LG