Достапни линкови

Најмалку 2 американски војници загинаа во Авганистан


Американската војска соопшти дека двајца американски војници загинале при напад на милитанти во источен Авганистан. Во соопштението е наведено дека станува збор за вооружена пресметка во провинцијата Вардак, но нема повеќе детали за инцидентот.
Во изминатава година во Авганистан загинаа вкупно 257 американски војници.
XS
SM
MD
LG