Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 21 до 31 степен.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 30 степени.
XS
SM
MD
LG