Достапни линкови

Македонска владина делегација во посета на Индија


Зоран Ставрески
Владина делегација предводена од вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески престојува во Индија каде ќе ги презентира инвестициските можности на Македонија пред индиски бизнисмени. Делегацијата, во чиј состав се и министерот за привлекување странски инвестиции Бил Павлески и директорот на Дирекцијата на технолошко индустриските развојни зони Виктор Мизо, ќе престојува во Индија до 9 октомври при што ќе посети четири градови: Горегаон-Меданта, Лакнаоу, Хидерабад и Ченаи.
XS
SM
MD
LG