Достапни линкови

Фетел најбрз на квалификациите во Јапонија


Сузука
Возачот на Ред Бул Себастијан Фетел денеска ја освои почетната пол позиција во трката за големата награда на Јапонија во Формула еден. Втор на трката на патеката Сузука ќе тргне неговиот клупски колега Марк Вебер. Дејсон Батон е казнет поради техничка промена и на стартот на трката која почнува утре во 8 часот ќе стартува од осматата позиција.
XS
SM
MD
LG