Достапни линкови

Турција не сака војна, но не е далеку од неа


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави денеска во Истанбул дека тестирањето на турската трпеливост би била фатална грешка, алудирајки на гранатирањето од сиријска територија врз Турција. Ердоган повтори дека Турција не сака војна, но оти не е далеку од таа опција.
XS
SM
MD
LG