Достапни линкови

Азербејџан - насилно растурени про-исламски демонстранти


Баку
Полицијата во Баку насилно растера околу 10 - тина демонстранти кои пред Министерството за образование бараа да се дозволи носење на фереџе во училиштата.
Тие се наоружани со дрвени палки скандираа дека Исламот ке победел.
Азербејџан е претежно муслиманска земја но фереџињата во училиштата се забранети.
XS
SM
MD
LG