Достапни линкови

Снајпер од Путин за Рахмон


Душанбе, 05.10.2012
Рускиот претседател Владимир Путин денеска му подарил снајперска пушка на претседателот на Таџикистан Емомали Рахмон за неговиот 60-ти роденден. Двајцата претседатели се состанаа денеска во Душанбе на разговори за билатерални прашања, вклучувајки ја и трговската и енергетската соработка. Една од главните теми е и руската воена база во Таџикистан, за која Русија досега не плаќаше надомест.
XS
SM
MD
LG