Достапни линкови

Инцидент во хотел во Израел, двајца мртви


Израелската полиција соопшти дека еден американски турист во хотел во израелскиот град Еилат на брегот на Црвено Море пукал со пиштол и убил едно лице, по што бил застрелан од полицијата. Мотивите за нападот не се познати. Израелското радио јави дека напаѓачот порано бил вработен во хотелот.
XS
SM
MD
LG