Достапни линкови

Бесими во посета на Соединетите американски држави


Министерот за одбрана Фатмир Бесими од денеска е во работна посета на Соединетите американски држави. Предвидено е тој да ги посети Белата куќа и Пентагон. За време на посетата ќе се разговара за политичко – безбедносните процеси и за придонесот на земјава во мисијата ИСАФ во Авганистан. Според агендата бесими ќе се сретне со професорот Даниел Сервер од универзитетот Џон Хопкинс и извршниот шеф на атланскиот совет Фред Кампе.
XS
SM
MD
LG