Достапни линкови

Советот за безбедност го осуди сиријскиот напад врз турска населба


Тенк патролира на границата меѓу Турција и Сирија
Советот за безбедност при Обединетите нации силно го осуди сиријскиот гранатен напад во Турција во кој загинаа петмина. Советот побара таквите прекршувања на меѓународните закони веднаш да престанат и да не се повторат. Нападот се случи во средата а турската влада реагирала со напади на мети во Сирија во четвртокот.
XS
SM
MD
LG