Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Утринската температура се движи од 5 до 12 степени, додека дневните температури ќе бидат во интервалот од 23 до 30 степени цезиусови. Слично време и во Скопје со максимална дневна температура до 29 степени.
XS
SM
MD
LG