Достапни линкови

Руската полиција убила 4 милитанти во Дагестан


Руската полиција соопшти денеска дека се убиени 4-ца вооружени милитанти кои од возило пукале кон контролен пункт на руските безбедносни сили во Дагестан.
Во соопштението е наведено дека при нападот нема жртви од страната на безбедносните сили.
При вчерашен напад врз седиштето на антикорупцискиот одред на министертвото за внатрешни работи во Дагестан беа ранети двајца полицијаци.
XS
SM
MD
LG