Достапни линкови

Најмалку 5 деца загинаа во Кина при лизгање на земјиште


Најмалку пет деца починаа денеска откако биле затрупани по лизнање на земјиште во едно село во југозападна Кина. Спасувалчките екипи се уште тргаат по преживеани. Властите соопштија дека вкупно 19 луѓе од кои 5 деца беа затрупани кога лизгањето на земјиште предизвика уривање на едно училиште и две куќи во провинцијата Јунан. Оваа област деновиве беше зафатаен од серија земјотреси.
XS
SM
MD
LG