Достапни линкови

Насилни протести во Грција


Најмалку четири лица се повредени, а други четворица уапсени во судири со полицијата пред зградата на грчкото Министерство за одбрана, јавуваат грчките медиуми. Претходно работниците кои демонстрираа, успеаа да упаднат во дворот на Министерството. Безбедносните сили со солзавец ги растераа демонстрантите.
Демонстратите барале средба со министерот поради неисплатени плати за 6 месеци
XS
SM
MD
LG