Достапни линкови

Грција очекува да ја добие следната транша од кредиторите


Јанис Стурнарас
Тројката меѓународни кредитори треба до средината на овој месец да го заврши извештајот за Грција, со што до крајот на октомври земјата би можело да ја добие следната транша од финансиската помош, изјави грчкиот министер за финансии Јанис Стурнарас за германски „Билд“. Станува збор за транша во вредност од 31 милијарда долари која Грција би ја добила во замена за мерките за заштеда, односно кратење на платите и пензиите.
XS
SM
MD
LG