Достапни линкови

Во Кина затрупани 18 ученици


Кинеските медиуми јавуваат дека 18 ученици биле затрупани по лизгање на земјиштето во едно село во југозападниот дел на Кина. Ова подрачје деновиве беше зафатено од серија земјотреси. Во последниот дошло и до лизгање на земјиштето при што биле затрупани училиштето и неколку куќи.
XS
SM
MD
LG