Достапни линкови

Муслиманските верниците само со авион ќе патуваат до Саудиска Арабија


Мека
Вкупно 3.700 луѓе од Македонија, Босна и Херцеговина, Србија, Хрватска и Црна Гора годинава ќе отпатуваат на аџилак во Мека и Медина во Саудиска Арабија, јавуваат турските новински агенции. Верниците ќе мора да патуваат само со авион за да стигнат во Саудиска Арабија поради судирите во Сирија. Најголемиот број муслимански верници од балканските држави се од Македонија од каде 2 илјади луѓе ќе се упатат кон Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG