Достапни линкови

Иванов испрати честитка од Гаук за празникот во Германија


Претседателот Ѓорге Иванов, упати честитка до германскиот претседател Јоаким Гаук по повод националниот празник на Германија. Иванов во честитката упатува желби за просперитет и благосостојба на земјата и нејзините граѓани.
Во неа е наведено дека односите и соработката меѓу двете земји бележат постојан напредок, на политички, економски и културен план, и дека Македонија во Германија гледа искрен партнер, и поддржувач на евроатлантски интеграции.
XS
SM
MD
LG