Достапни линкови

Медведев: Победата на „Грузиски сон“ е исполнета желба за промени


Рускиот премиер Дмитри Медведев изјави денеска дека победата на коалицијата“Грузиски сон “ на парламентарните избори во Грузија укажува на големата желба на граѓаните за промени. Медведев изјави дека резултатите резултатите покажуваат дека грузиската политичка сцена треба да стане „поразличита.“
Американскиот амбасадор во Грузија Ричард Норланд му честиташе на претседателот Михаил Саакашвили за успешното спроведување на уште една фаза од демократското зреење на државата. Тој ја поздрави победата на „Грузискиот сон.“
XS
SM
MD
LG