Достапни линкови

Лавров утре во посета на Исламабад


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров утре заминува во посета на Пакистан, при што ќе има средби со пакистанскиот претседател Али Зардари и со премиерот Первез Ашраф. Пакистанското министерство за надворешни работи соопшти дека ќе се разговара за ситуацијата во Авганистан како и за билатерални политички и бизнис теми. Додека е Лавров во Исламабад, шефот на пакистанската армија Ашраф Кајани во Москва ќе се состане со неговиот руски колега.
XS
SM
MD
LG