Достапни линкови

Авганистан- Панета телефонски разговараше со министрите за одбрана и внатрешни


Американскиот државен секретар за одбрана Леон Панета разговараше телефонски со министрите за одбрана и за внатрешни работи на Авганистан околу нападите врз Нато и авганистанските сили.До разговорите доаѓа по самоубиствениот бомбашки напад во кој загинаа 14 лица меѓу кои тројца војници на НАТО и четворица полицајци во источен Авганистан во понеделникот. 37 цивили беа повредени во експлозијата.Талибанците ја презедоа одговорноста.
XS
SM
MD
LG