Достапни линкови

Времето денеска,претпладне сончево, попладне со услови за краткотраен дожд


Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне наместа ќе биде нестабилно со локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 24 до 33 степени.Во Скопје и околината претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има услови за краткотраен дожд и можна појава на грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 30 степени.Слично време ќе се задржи до среда, а во четврток ќе настапи стабилизирање на времето.
XS
SM
MD
LG