Достапни линкови

Цукенберг се сретна со Медведев


t2012
Основачот на социјалната мрежа Фејсбук Марк Цукенберг се сретна денеска во Москва со рускиот премиер Дмитри Медведев. Тие разговараа за позицијата на мрежата на рускиот берзански пазар. Портпаролот на Медведев соопшти дека тие разговарале и за развој на ИТ технологијата во Русија и прашањата поврзани со авторските права. Русија е една од малкуте држави во светот каде што Фејсбук не е број еден социјална мрежа.
XS
SM
MD
LG