Достапни линкови

Сиријски трупи бомбардирале град на северот на земјата


Најмалку 12 луѓе загинале во денешниот напад на сиријските сили врз градот Салкин кој се наоѓа на границата со Турција, соопштија сиријски активисти за човекови права со седиште во Лондон. Според нив, меѓу жртвите имало и пет деца. Се страхува дека бројот на загинатите би можело да биде поголем.
XS
SM
MD
LG