Достапни линкови

Јапонската влада со нови 10 министри


Јошихико Нода
Јапонскиот премиер Јошихико Нода денеска именува нови 10 министри, со што по трет пат во оваа година ја реорганизира владата, во обид да добие поголема поддршка од граѓаните. Нода изјави дека новите министри ќе помогнат во решавање на домашните и меѓународните проблеми со кои се соочува земјата.
XS
SM
MD
LG