Достапни линкови

Жалба од членките на Пуси Рајот


Во судот во Москва денеска ќе биде разгледана жалбата од трите членки на панк групата Пуси рајот кои во август беа осудени на две години затвор за хулиганизам и предизвикување верска омраза. Тие беа осудени затоа што изведоа песна против претседателот Владимир Путин во една црква во Москва. Вчера Руската правослвна црква побара од тие да се покајат и оти тоа ќе им помогне за намалување на казната.
XS
SM
MD
LG