Достапни линкови

Поповски во посета на Финска


Министерот за надворешни работи Никола Поповски ќе престојува во посета на Република Финска каде што ќе се сретне со својот колега Ерки Тумпиоја со кој ќе разговара за соработката меѓу двете земји во процесот на интеграција на Република Македонија во ЕУ како и за политичките и економските односи. Поповски ќе се сретне и со претседателот на финскиот парламент, Еро Хеинолуома.
XS
SM
MD
LG