Достапни линкови

Времето денеска-сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност и слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за краткотраен дожд на одредени места. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Температура доп 32 степени.
XS
SM
MD
LG