Достапни линкови

Вучиќ: Наскоро српската влада ќе се донесе одлука за Парадата


Потпретседателот на српската влада Александар Вучиќ најави дека во следните неколку дена владата ќе донесе одлука дали треба годинава да се оддржи Парадата на гордоста во Белград. Тој изјави дека на владиниот состанок со премиерот Ивица Дачиќ ќе разговараат за можноста и безбедноста на еден таков настан. Организаторите на Парада ја најавија за 6 октомври во Белград.
XS
SM
MD
LG