Достапни линкови

Протести во Пакистан против филмот „Невиноста на муслиманите“


Илјадници граѓани вчера излегле на протести во пакистанскиот најголем град, Карачи против фимот кој ги поврдува чуствата на исламските вреници. Демонстрантите марширле низ градот а дел од нив и го газеле американското знаме. Според полицискиот офицер во Карачи на улица излегле на 15 илјади луѓе, додека организаторите тврдат дека учествувале „милиони демонстранти“. Филмот „Невиноста на муслиманите“ предизвика големи незадоволста и протести ширум светот
XS
SM
MD
LG