Достапни линкови

Жестоки битки во Алепо, Сирија


Пожарот во Алепо, Сирија
Пожар предизвикан од најжестоките битки досега во Сирија го избриша средовековниот пазар во Алепо, град каде што бунтовниците и владините сили се борат за превласт, јавуваат светските новински агенции. Аматерски видеа кои се објавени на интернет покажуваат како гори еден од најдобро зачуваните пазари на Блискиот исток од Средниот век. УНЕСКО кој го призна стариот град Алепо за светско културно наследство, ова го опиша како трагедија.
XS
SM
MD
LG